• دارسو
  • /
  • بلاگ
  • /
  • گوگل 20 برابر بیشتر از اپل از اندروید اطلاعات جمع آوری می کند

گوگل 20 برابر بیشتر از اپل از اندروید اطلاعات جمع آوری می کند

تحقیقات جدید نشان داده است که Android Google بیش از iOS اپل برای iPhone اطلاعات کاربر را جمع آوری می کند. به گفته داگلاس لیت ، محقق iOS و اندروید ، از کالج ترینیتی در ایرلند ، سیستم عامل تلفن همراه Google حدود 20 برابر بیشتر از نمونه اپل اطلاعات جمع آوری می کند. با این حال، یافته های گوشی های هوشمند که روی هر یک از سیستم عامل ها کار می کنند، فرا داده های مهمی مانند مکان ، شماره تلفن و جزئیات شبکه محلی را حتی در حالت آماده به کار یا خارج از جعبه جمع آوری می کنند. این تحقیق اضافه می کند که داده ها با وجود انصراف کاربر از تنظیمات برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی مانند اطلاعات تماس یا موقعیت مکانی با سرورها ، جمع آوری می شوند. این یادداشت نشان می دهد که یک تلفن هوشمند Pixel تقریباً 1 مگابایت داده به Google ارسال می کند ، در حالی که آیفون در 10 دقیقه اول فرآیند راه اندازی تلفن ، حدود 42KB داده را به اپل منتقل می کند. هنگامی که بیکار می نشینید ، دستگاه Pixel تقریباً هر 1 ساعت داده 1 مگابایتی را به Google ارسال می کند ، در حالی که آیفون داده های 52 کیلوبایتی را برای مدت مشابه به اپل ارسال می کند.

این مقاله خاطر نشان می کند که اندازه گیری ها با استفاده از Google Pixel 2 با Android 10 و iPhone 8 با iOS 13.6.1 انجام شده است. آیفون با استفاده از Checm8 مورد فرار از زندان قرار گرفت. Pixel خدمات Google Play را فعال کرده بود. این کشف کرد که برنامه ها یا سرویس های از پیش نصب شده نیز در صورت استفاده نکردن یا باز نشدن ، مقداری داده ارسال می کنند. در مورد iOS ، داده های جمع آوری شده از Siri ، Safari و iCloud به اپل منتقل می شوند. از طرف دیگر ، Google Android اطلاعات جمع آوری شده از YouTube ، Google Chrome ، Google Docs ، Safetyhub ، Google Messaging ، Clock و حتی Google Searchbar را ارسال می کند.

لیث اظهار داشت: در مطالعه “حریم خصوصی تلفن همراه: اندازه گیری داده های iOS و Android ارسال به اپل و گوگل” و جمع آوری اطلاعات بسیار زیاد توسط اپل و گوگل حداقل دو نگرانی اساسی ایجاد می کند. در مرحله اول ، این داده های دستگاه می توانند به آسانی با سایر منابع داده مرتبط شوند. به عنوان مثال، هنگامی که کاربر وارد سیستم می شود (همانطور که برای استفاده از فروشگاه برنامه از پیش نصب شده) ، این داده های دستگاه با جزئیات شخصی آنها (نام ، ایمیل ، کارت اعتباری و غیره) و به طور بالقوه با سایر دستگاه های کاربر ، خریدها ، تاریخچه مرور وب و موارد دیگر وارد سیستم می شوند. این نگرانی فرضی نیست زیرا هر دو مورد یعنی اپل و گوگل خدمات پرداخت را انجام می دهند ، مرورگرهای وب محبوب را تأمین می کنند و از تبلیغات تجاری سود می برند. ثانیا، هر بار که یک گوشی با یک سرور back-end متصل می شود ، لزوماً آدرس IP گوشی را نشان می دهد که یک پروکسی خشن برای موقعیت مکانی است. “

سخنگوی گوگل در گفتگو با یافته ها به ArsTechnica گفت كه این تحقیق براساس “روشهای معیوب” برای اندازه گیری داده های جمع آوری شده توسط هر سیستم عامل انجام شده است. غول نرم افزار همچنین ادعا کرد که جمع آوری داده ها عملکرد اصلی هر دستگاه متصل به اینترنت است. به همین ترتیب ، یک نماینده اپل به این نشریه گفت که این تحقیق “همه چیز را اشتباه” می گذارد زیرا این شرکت “محافظت از حریم خصوصی را ارائه می دهد که از ردیابی مکان های کاربر توسط اپل جلوگیری می کند. همچنین اضافه می کند که غول فناوری کاربران iPhone را در مورد جمع آوری داده های مربوط به مکان آگاه می کند.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.