• دارسو
  • /
  • بلاگ
  • /
  • زایس و نوکیا، بهترین های دنیا در کنار هم…

زایس و نوکیا، بهترین های دنیا در کنار هم…

از بازگشت نوکیا به بازار گوشی های هوشمند مدت زیادی نمی‌گذرد. در همین مدت کوتاه، نوکیا بازهم بر سر زبان‌ها افتاده است. همکاری مجدد نوکیا و کارل زایس، کمپانی آلمانی درجه یک تصویربرداری، یکی از بهترین خبرها برای دوستداران نوکیا بوده است. چرا که نوکیا در سالهای ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ با همکاری زایس دو گوشی منحصر به فرد لومیا ۱۰۲۰و نوکیا ۸۰۸ را با دوربین هایی استثنایی به بازار عرضه کرده بود. حال انتظار می‌رود، از این پس شاهد دوربین های خارق العاده در محصولات نوکیا باشیم. جالب است بدانید که کیفیت، وضوح و درجه تفکیک پذیری تصاویر گرفته شده با دوربین این گوشی ها، بسیار بالا و نزدیک به حد نکسار است!

بررسی گوشی نوکیا

گوشی های N8 و N95 نوکیا، از دیگر دستگاه های پرطرفداری بودند که از لنز زایس بهره می‌بردند. حال با شروع همکاری مجدد این دو کمپانی بزرگ، شاهد دوربین های جالب با ماژول های دایره ایی، مربعی و بیضی شکل در پشت گوشی های نوکیا هستیم که ویژگی های منحصر به فردی را از خود نشان می‌دهند. به عنوان مثال دوربین اصلی گوشی پرچمدار نوکیا ۹، باتکنولوژی pure view، یک دوربین پنج‌گانه دایره ایی شکل است. سیستم این دوربین با ۵ عدد لنز ۱۲ مگاپیکسلی طراحی شده است. این دوربین درحال حاضر یکی از بهترین کیفیت های تصویر برداری را در بین گوشی‌های هوشمند دنیا ارائه می‌دهد، به گونه ایی که از لنزهای ۶۴ مگاپیکسلی سامسونگ نیز موفقیت آمیزتر بوده است.

معرفی جدیدترین گوشی نوکیا

به گفته دکتر Michael Kaschke، مدیرعامل گروه زایس، این موفقیت به دلیل استفاده از لنزهای متعدد و پردازش دیجیتالی تصویر است. که البته این تکنولوژی هنوز در گام‌های نخستین خود قرار دارد. وی همچنین بیان می‌کند که با وجود محدودیت هایی درسیستم عکاسی و باریک بودن بدنه گوشی های هوشمند، در حال حاضر نیازی به دوربین های ۶۴ مگاپیکسلی نیست و این به نوعی افراطی است. این سخنان اشاره به گوشی های طراحی شده سامسونگ دارد و در ادامه توضیح میدهد که در این دوربین های افراطی، نویز ایجاد شده به دلیل کوچک و کوچک شدن پیکسل ها، قدرت تفکیک پذیری و وضوح تصویر را پایین می آورد.

قاب پشتی و لنز دوربین گوشی نوکیا
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.