جدیدترین قانون ریجستری گوشی مسافرتی

قانون جدید ریجستری گوشی مسافرتی

با توجه به همه گیر شدن ویروس کرونا، معاون فنی گمرک ایران طی نامه ای به ستاد ملی مبارزه باقاچاق کالا و ارز درخواست کرد که اجرای طرح ریجستری گوشی با رضایتمندی مسافران و در مکانی غیر از مبادی ورودی گمرک و پس از انجام استعلامات سیستمی از واحدگذرنامه ابتدای دی ماه امسال به شکل غیر حضوری انجام می پذیرد. این کار برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی و به منظور کاهش جلوگیری از ویروس کرونا است.

حال با این قوانین و شرایط جدید تاحدی از ثبت ریجستری گوشی با سیمکارت های غیر مجاز کاسته می شود. البته این مورد را هم در نظر داشته باشید که چنین شرایطی برای سامانه دور اظهاری در نظر گرفته شده است و مسافرین می توانند حین ورود به کشور به صورت حضوری مراحل ریجستری قانونی گوشی خود را انجام دهند.

در بخش نامه ی جدید آمده است که درج شماره سیم کارتی که حداقل 20 روز کاری از زمان فعال سازی آن میگذرد و مراحل انتقال مالکیت آن انجام شده باشد، لازمه ی ریجستری مسافری تلفن همراه خواهد بود.

حال باید منتظر بود که شرایط جدید چه تاثیراتی روی اقدام افراد سودجو خواهد داشت.

جدیدترین قانون ریجستری گوشی مسافرتی

و آن دسته از مسافرانی که تلفن همراه شان از تاریخ 12/4/99 وارد کشور شده و بنا به دلایلی موفق به ثبت ریجستری گوشی تلفن همراه خود نشده اند. می توانند از تاریخ 20/8/99 اقدام به ثبت LMEI گوشی خود که بر روی پورتال گمرک قابل رویت است در سامانه http/epl.irica.gov.ir/lmeiregister وارد نمایند.

آموزش ثبت گوشی مسافری

امکان رجیستری فقط از کانال “EPL”

ارونقی در رابطه با سامانه EPL نیز تاکید کرده که این سامانه رجیستری به سامانه گذرنامه ناجا متصل است و چنانچه مسافرین ورودی در بازه زمانی مورد نظر وارد کشور نشده و یا اساسا مسافر نبوده باشند، امکان رجیستری گوشی توسط این افراد وجود نخواهد داشت. به گفته وی، با توجه به راه اندازی مجدد سامانه EPL در بستر اینترنتی استفاده از سامانه مرچنت (سامانه قبلی برای رجیستری) برای مسافرین ورودی دارای گوشی تلفن همراه میسر نخواهد بود.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.