• دارسو
  • /
  • بلاگ
  • /
  • بررسی کوتاه نوکیا ۷.۲: تنها فرزند خلف سری ۷ نوکیا

بررسی کوتاه نوکیا ۷.۲: تنها فرزند خلف سری ۷ نوکیا

معرفی نوکیا ۷.۲

نوکیا ۷ دو سال پیش به بازار چین عرضه شد. سپس نوکیا ۷+ در اوایل سال ۲۰۱۸ به بازار جهانی آمد، اما آنچنان نظر کاربران را جلب نکرد. نوکیا ۷.۱ که ارائه شد نتوانست جانشین معنوی خوبی برای ۷+ شود و حتی در سطحی پائین‌تر قرار گرفت. اما در ماه های آخر سال ۲۰۱۹، نوکیا گوشی هوشمند ۷.۲ را معرفی کرد، تا سری ۷ نوکیا را از وجود فرزندی خلف خوشحال سازد. این محصول را میتوان یکی از برترین میان رده های نوکیا بدانیم.

نوکیا 7.2 به همراه 6.2 معرفی شد که قطعات مکانیکی خود را با آن به اشتراک می گذارد. هر دو گوشی از نظر طراحی، برای نوکیا یک گام رو به جلو محسوب می‌شوند​​. نکته قابل توجه در طراحی جدید، پشت گوشی است که قبلاً توسط دوربین های عمودی مرتب شده بود (به استثنای نوکیا9) و اکنون به یک ماژول چالشی با سه دوربین در یک دایره مشترک تبدیل شده است. دوربین ها از همکاری نوکیا با کمپانی آلمانی درجه یک تصویربرداری، یعنی کارل زایس، خلق شده است و شما با اطمینان میتوانید از کیفیت آن خاطر جمع باشید. یک اسکنر اثرانگشت نیز در زیر دوربین قرار گرفته است که کمی فرو رفتگی دارد. این گوشی هوشمند فریم مستحکم و طراحی تمام صفحه و شیشه ایی را نیز از طراحی زیبای نوکیا به ارث برده است.

در این گوشی صفحه نمایشی بزرگتر و با کیفیت تر، دارای حفره قطره ایی شکل برای جای‌گیری دوربین سلفی، خودنمایی می‌کند. این صفحه نمایش ۶.۳ اینچی با افزایش رنگها و به روزرسانی های دیگر، نسبت به خانواده خود، یعنی سری ۷، کیفیت نمایش خود را به HDR ارتقا داده است. در نتیجه کاربران میتوانند به لطف پردازنده اختصاصی Pixelworks ، در فیلم ها کاملاً غرق شوند و به جای ۱۶ میلیون رنگ از یک میلیارد سایه رنگ لذت ببرند.

نکته مهم دیگر در مورد گوشی های جدید نوکیا همکاری با گوگل در پروژه اندروید وان است که گوشی های جدید نوکیا را به بهشت اندروید بدون رابط کاربری، تبدیل کرده است. خریداران این گوشی علاوه بر اندروید اصیل و بکر میتوانند تا سه سال از به روزرسانی های اندروید و امنیت برخوردارشوند و همزمان از عضویت سه ماهه ۱۰۰ گیگابایتی گوگل وان نیز استفاده نمایند.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.