اسنپ دراگون چیست؟

اسنپ دراگون چیست؟

تولد کمپانی کوالکام و جهش در مخابرات سیار

شرکت کوالکام حدود 35 سال پیش توسط پروفسور اروین جیکابز به همراه آندره وتربی و برخی از دانش‌آموختگان مؤسسه فناوری ماساچوست در سال ۱۹۸۵ راه‌اندازی شد. این کمپانی امریکایی تولید تجهیزات مخابرات راه‌دور و همچنین تأسیسات مربوط به شبکه‌های تلفن همراه را در دهه 1990 آغاز کرد و پس از آن توانست در زمینه استانداردسازی شبکه‌های تلفن همراه، در بسترGSM ، نوآوری‌های فراوانی را انجام دهد. سهم کوالکام در طراحی و توسعه سامانه جهانی مخابرات سیار، نیز بسیار چشمگیر بوده است.

تولد کمپانی کوالکام و جهش در مخابرات سیار

این شرکت در زمینه ساخت و تولید “سیستم روی تراشه” و پردازنده‌های موبایل نیز فعالیت می‌نماید که در این زمینه ها، در بین رقبا بسیار قدر ظاهر شده است. در این حوزه پردازنده‌های اسکورپیون و کرایت را، که در انواع تک هسته‌ای، دو هسته‌ای و چهار هسته‌ای هستند، به بازار عرضه نموده است. و شرکت‌هایی نظیر گوشی نوکیا، سامسونگ، هوآوی، شیائومی و سونی و… از این پردازنده ها برروی تولیدات خود استفاده میکنند.

سیستم روی تراشه

سیستم روی تراشه اصطلاحی است که به معنی یکپارچه سازی اجزای سیستم های الکترونیکی روی یک مدار مجنمع (تراشه) است. این یکپارچه سازی روی اجزای یک رایانه و موبایل همانند پردازشگرهای آنها صورت می گیرد تا سخت‌افزار و نرم‌افزار یک پردازشگر با یکدیگر هماهنگ‌ شوند.

سیستم روی تراشه

اسنپ دراگون

اسنپ دراگون یک سیستم روی تراشه است که توسط کمپانی کوالکام مخصوص تلفن همراه و تبلت پیاده سازی میشود و از معماری کم مصرف آرم بهره میگیرد. این معماری که توسط شرکت انگلیسی آرم هولد طراحی شده است برای دستگاه های قابل حمل کاربرد دارد. در حال حاضر کمپانی‌های فراوانی پردازنده‌های خود را براساس معماری آرم طراحی می‌کنند. از این بین میتوان به اپل(تراشه‌های اختصاصی اپل)، ان‌ویدیا(پردازشگرهای تگرا)، سامسونگ الکترونیکس(پردازنده‌های اگزینوس) و کوالکام (پردازنده‌های اسنپ‌دراگون) اشاره کرد.


خانواده تراشه های اسنپ دراگون بسیار گسترده است و طرفداران بیشماری بین تولیدکنندگان دارد. از این بین میتوان به سری های ۴۰۰ و ۶۰۰ و ۷۰۰ و ۸۰۰ اشاره کرد.

داستان برند کوالکام


در حال حاضر آخرین و قویترین آن ها snapdragon 865 است که درون خود دارای مودم5G نیز هست و تولیدکنندگان گوشی های تلفن همراه را به سوی خود جذب کرده است.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.